Bulut Sunucular

Esneklik, erişilebilirlik, yedeklilik ve karlılık için çözüm bulut bilişim

6Core
12Gb
300Gb
3000Gb

$ 160 / Ay

Birebir Yedekli Donanım

Birebir Yedekli Donanım

Netinternet Bulut Sunucu hizmetinde kullanılan hypervisor sunucular, storage ekipmanları, kullanılan ara switchler tamamen birebir yedekli olarak konumlandırılmıştır. SuperMicro özel tasarım sunucular da yapılacak tüm fiziksel işlemlerde sanal sunucunuz kapanmaz, herhangi bir arıza durumunda ise sanal sunucunuz hemen müsait bir hypervisor sunucuda yeniden başlar. Bulut sunucu hizmeti ile donanım arızalarını düşünmeniz gerekmez.

Sıkça Sorulan Sorular


Bulut bilişim ve bulut veri merkezi nedir ?

Bulut bilişim veri merkezlerindeki donanım ve yazılım altyapılarını soyutlayarak, servislerin ortak bir kaynak havuzunda çalıştığı esnek bir bilgi teknolojisi kavramıdır. Bulut veri merkezi, birden fazla bulut sunucuya ihtiyaç duymanız durumunda bunların tümüne tam hakimiyet sağlamanıza olanak sağlayan bulut bilişim alt yapısını oluşturan servisimizdir.

Bulut veri merkezinin avantajları nelerdir ?

Bir kabin dolusu sunucunun aslında bir sunucu gibi çalıştığını hayal edin. Bu büyük kaynak havuzunun istediğiniz kadarını, istediğini zaman kullanabilme imkanı bulut veri merkezi ile mümkün bu sayede maliyetlerinizi düşürür. Yedekli alt yapısı sayesinde donanımsal arızalardan etkilenmenizi önler.

Fiziksel sunucularımızı bulut veri merkezine geçirirken ne kadar kaynak gerekir ?

Kaynak analizi müşterilerimize verilen ücretsiz bir hizmettir. Bu hizmetimizde, işletmenizde kullandığınız servislerin detaylı bir analizi yapılır. Kullanılan servis, yazılım, işletim sistemi, bu yazılımların mevcut kaynak tüketimleri, kullanıcı sayıları gibi değişkenler tarafımızdan toplanır. Bu analizin sonucunda, ihtiyaçlarında en uygun bulut bilişim çözümleri tarafımızdan sizlere projelendirilir.

Fiziksel sunucularımızı bulut sunuculara nasıl taşınırız ?

Servislerinizin bulut bilişim ortamına aktarılması farklı şekillerde yapılabilmektedir. Bu seçenekler sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda konumlandırılarak geçiş süreci planlanır. Her türlü geçiş operasyonunda Netinternet teknik ekibi size yardımcı olacaktır.

Bulut veri merkezi ile diğer hizmetlerinizi bir bütün olarak kullanabilir miyiz ?

Bazen bulut sunuculara dışarıdan dahil edilmek zorunda kalınan donanımlara veya ek hizmetlere (Firewall, IPS, Yük Dengeleme vb.) ihtiyaç duyulabilir. Bu tür hybrid bulut yapılarını tüm bulut servislerimizde kullanmanız mümkündür.

E-Bülten Aboneliği

E-Bültenimize kayıt olun, indirimlerden ve fırsatlardan önce siz haberdar olun..